Lapas

Meklēt šajā emuārā

otrdiena, 2023. gada 26. decembris

Micro_blocks_Tree_House

 Nedaudz esmu atgājis no tankiem un pievērsies Lego tipa klucīšiem. Visu laiku esmu vairāk vai mazāk interesējies par tehniskajiem Lego jeb Technic. Tagad ieineteresēja pamēģināt arī klasiskos lego. Man liekas interesanti dažādi arhitektūras objekti, piemēram Kapitolijs vai japāņu pils. Patīk arī Potera jeb hogwarta pils. Bet, šāda pils maksā 400+ EUR un tik es neesmu gatavs tērēt, lai dažās dienās saliktu un pēc tam bērns to pamazām iznīcinātu (ar laiku pazaudējot detaļas utt). Tāpēc baigi nopriecājos, kad atradu aliexpress dažādu ēku, parku utt Lego tipa konstruktorus. Citi ir nokopēti, bet citi izskatās pašizstrādāti (tādi Lego pat nav). Un visus vieno tas, ka tie ir daudz mazāka izmēra nekā Lego. Es tur baigi viņos neorientējos bet viņi raksta ka ir micro bloki un diamond bloki. Vieni ir nedaudz mazāki par Lego standartu, bet otri ir 2x mazāki. Te uzskatāmi Lego pret nopirkto komplektu (Diamond blocks):

Tā nu es nopirku Tree House ar japāņu dārzu un ūdenskritumu. Cena aptuveni no 30 līdz 40 EUR, atkarībā no pārdevēja un laika kad pērkat. Detaļu skaits 3320gabali + kaut kādas rezerves detaļas. Iepakots vienkārši maisiņā:

Detaļas pa masiņiem, bet es nekādu loģiku tur neuztvēru - nav kā Lego, kad jāatver viens vai daži maisiņi un no tiem jāņem detaļas konkrētajā montāžas posmā. Beigās vienkārši izbēru visus un sašķiroju pa krāsām, tā likās, ka ir vieglāk.

Instrukcija diezgan ok, parāda pa soļiem kādas detaļas vajag un kā jāliek. Bet tomēr sanāca arī kļūdīties, jo brīžam ir grūti uztver precīzo vietu, kur detaļas jāsāk likt:


Tālāk pa soļiem dažas bildes kā montēju:Tad kad pamatne ar abiem ūdenskritumiem ir gatava, bija jātaisa kalns. Tas sākas no apakšas un visu laiku pa riņki tiek palielināts. Pēc tam nākamajā solī bija jāuztaisa augšējā virsma virs kalna un viss jāsaliek kopā:


Pēc tam taisīju augšpusē ēkas un puķes:
Un pēdējais solis ir japāņu ķirsis. Par šī koka pareizi izpildījumu es neesmu pārliecināts, jo grūti saprast kādā leņķi katrs zars ir jāpagriež.Tāds izskatās pabeigts:
Secinājumi: Detaļas liekas kopā tīri labi, tikai konstrukcija ir tāda diezgan nedroša. Visa augša turas uz abiem ūdenskritumiem un tas nav ļoti stabili, ja vajag kaut kādas detaļas pievienot. Tādēļ kaut kur bildēs redzēsiet nelielas šķirbas, kas ir tādēļ, ka kaut kas nestabilitātes dēļ pavērās vaļā vai tieši otrādi, baidoties salauzt es par maz spiedu klāt. Vēl kā mīnuss ir, ka palmas ir ļoti trauslas, zari tām slikti turas. Bet pārējais ir ok. Un vissssss lielākais pluss ir cena. Montāžai vēltīju kādas 2-3 nedēļas pa 3-4 vakari nedēļā. Un baigi sev audzināju raksturu - bija brīži, kad nevari kādu detaļu atrast un tad liekas, pie velna. Bet, trenēju pacietību un pēc brīža tomēr vajadzīgo detaļu atradu. Plānoju, ka drīz vēl kaut ko montēšu, jo paralēli kādai vakara filmai vai seriālam kā papildus hobijs ir interesanti :)

Lai Jums veicas!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

J.Ē.Fjells-Ēnu istaba

 Jau vairākus gadus atpakaļ pirkta grāmata, kuru izlasīju tikai tagad. Visu laiku kut kas cits jāpalasa utt un šī atlikās :) Jāns Ēriks Fjel...