Lapas

Meklēt šajā emuārā

svētdiena, 2023. gada 28. maijs

Trumpeter-T-80UK_MBT-part.1-unbox

 Vēl viens no nākamajiem projektiem būs Trumpeter izdotais modelis T-80UK-MBT. Šo es jau sen biju nopircis - tai laikā, kad vēl nevienu Trumpeter modeli nebiju licis. Gribējās kaut ko pamēģināt un nolēmu uztaisīt T-80 tankus, kādi līdzīgi karo arī Ukrainā. Ja tajā laikā jau būtu bijusi pieredze ar Trumpeter modeļiem (tagad zinu kādi tie ir, jo esmu licis Hymars), tad šo noteikti nebūtu pircis. Jo Trumpeter štancē modeļus masveidā, taisa it kā diezgan detalizētus, ar ļoti daudz detaļām, bet tajā pat laikā izpildījuma kvalitāte nav laba. Detaļas nepass labi kopā un ir lieki plastmasas aplikumi (tas novērojams arī šajā komplektā). Šis modelis ir izdots 2019.g., bet tas ir uz 2013.g. modeļa bāzes.

Par pašu tanku. T-80 sērija tika izstrādāta laikā no 1976.g. līdz 1985.g. un ražošanā reāli nonāca 1976.g. Daudzu valstu bruņojumā šie tanki ir vēl šodien. Tanki tika ražoti līdz 2001.gadam un kopā saražoja vairāk par 5500. Tanka svars 46 tonnas, garums 7m (ar stobru 9,56m), platums 3,6m, augstums 2,2m. Lielgabals 125mm un divi ložmetēji 7,62mm un 12,7mm. Dzinējs bija gāzturbīnu 1250ZS, kas pa ceļu ļāva sasniegt līdz 65-70km/h un ar vienu uzpildi nobraukt 400km. Ukrainā ražoja arī versijas ar dīzeļdzinējiem. 

Pirmo reizi tanki tika pielietoti pirmajā Čečenijas karā. Groznijā Krievija pazaudēja 18 tankus no 84iem, kas piedalījās kaujās. Nu un tagad daudz tanku Krievija ir pazaudējusi Ukrainā. Interesanti, ka 1992.g.caur Maroku dažus tankus iegādājās Lielbritānija, lai izpētītu tehnoloģijas. Vairāki tanki nonāca arī Korejā, kad Krievija tos nodeva, lai dzēstu parādus. 

Apzīmējums U nozīmē, ka ir uzlabotā tanka versija un K nozīmē, ka tā ir komandiera versija, kas aprīkota ar jaudīgām raidstacijām, termālo nakts redzamību, lāzera sistēmām u.c. ierīcēm.Instrukcija melnbalta, bet ir viena krāsaina lapa ar krāsojumiem:

Dekāli, metāla detaļas un tornis:


Korpuss ar citām smalkām detaļām iepakots papildus kastītē:
Bet, kā redzat, korpuss ir deformēts pa diagonāli :( Nu kā tā var būt, taisa jau brāķi rūpnīcā, laikam par ātri pako iekšā un tad deformējas? Vai arī forma tāda? To jau vairs nekādi nenovērsīs, redzēs, kas būs pie līmēšanas, varbūt, ka nebūs baigi traki, bet varbūt, ka tas paraus līdzi visu pārējo un neko vairs neizdosies normāli salīmēt.

Ķēdes būs jātaisa no daudz smalkām detaļām... ok, lai tā būtu. Man tikai nav skaidrs, kāpēc ir jātaisa tik saržģīti, ja ķēdes tik un tā nedarbojas (nav workable)? Nevarēja vienkāršāk? Vai arī tas ir tikai tādēļ, lai ražotājs uz kastes uzliktu, ka ir max daudz detaļu?

Caurspīdīgās detaļas:

Un pārējās plastmasas detaļas no kurām dažas ir no tādas mīkstas, citas no tādas pusmīkstas plastmasas un pārējās cietas. Interesanti, vai ar parasto līmi visu varēs salīmēt?

Ražotājs uz kastes raksta, ka detaļas ir 1170+... Būs smagi :) Bet galvenais ir žēl, ka korpuss jau sačakarēts... Nu ko, redzēsim, kas sanāks.
Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

R.Ladlems-Aģents brīdina

 Šoreiz 2005.gadā sarakstīta grāmata, kura latviski izdota 2006.gadā. Roberta Ladlema romāns "Aģents brīdina" (Robert Ludlum-The a...