Lapas

Meklēt šajā emuārā

svētdiena, 2024. gada 19. maijs

IBG-Type_3_CHI-NU

 Pamēģinām kaut ko no 72 mēroga. Šoreiz modelis no kompānijas IBG Models. Līdz šim ar to neesmu saskāries, tādēļ interesanti paskatīties, kas tur labs ir. IBG kompānija ir dibināta 1991.gadā Polijā. Reklāmās jau raksta, ka kompānija ir labi pazīstama modelētāju aprindās dēļ viņas precīzajiem modeļiem... HMM... Kad esmu iepazinies ar šo modeli, es šo apgalvojumu gribētu apšaubīt. Vismaz mans modelis neizskatās pēc ļoti precīza un laba. Tam ir plastmasas aplikumi, detaļas salīdzinoši maz un konstrukcija ne visai stabila. Bet par to vēlāk. Tanks Type 3 jeb CHI-NU ir izdots 2018.gadā. 

Pats tanks ir jāpāņu 2.pasaules kara produkts. Japāņi to izgudroja un ražoja kā pretinieku M4 Sherman tankiem. Jo esošie tanki, kas bija bruņoti ar 47 un 57mm lielgabaliem, nespēja izrādīt pretestību M4. Bet prioritāte šim projektam bija zema, trūka materiālu, līdz ar to ražošana reāli sākās tikai 1944.gadā, nevis 1943. kā sākotnēji plānoja. Bet tad jau ASV ar sabiedrotajiem bombardēja Japānu un līdz ar to līdz 1945.gadam paspēja saražot aptuveni 144 līdz 166 tankus. Tankam primārais ierocis bija 75mm lielgabals un ložmetējs bija 7,7mm. Dzinējs bija 240ZS gaisa dzeses Mitsubishi dīzelis, kas ļava sasniegt 39km/h ātrumu. Ar vienu uzpildi varēja nobraukt līdz 210km.

Tanks sanāca 5,64m garš, 2,41m plats un 2,68m augsts. Masa ap 19tonnām.


Instrukcija:Detaļas:
Sākam taisīt, cik mazi ritenīši:

Tie ir jāuzlīmē uz detaļām, kas jau atgādina gatavus riteņus ar ķēdēm un pēc tam uz piekares detaļām tas stiprinās pie korpusa:
Bāc, cik smalka detaļa:

Gandrīz jau gatavs:

Nu un tāds ir gatavs, nekrāsots:Kā jau teicu, detaļas ir maz, bet pat tās nav perfektas. Tāpat diezgan slikti turas ķēdes ar riteņiem uz šīm smalkajām detaļām klāt pie korpusa - viss kustas. Neplānoju vairāk neko no šīs kompānijas produktiem iegādāties.


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

J.Ē.Fjells-Ēnu istaba

 Jau vairākus gadus atpakaļ pirkta grāmata, kuru izlasīju tikai tagad. Visu laiku kut kas cits jāpalasa utt un šī atlikās :) Jāns Ēriks Fjel...